<1---->
üst menü
  • Youtube
16 Haziran 2024 Pazar 06:45

Bölgeler

İstanbul

Başkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Bizans ve en son Osmanlı İmpatatorluğuna başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerlemekte.

Boğazın kıyısında şöyle bir arkanıza yaslandığınızda, grupta kızaran renklerin karşı sahildeki evlerin pencerelerine yansımasını seyrederek, yüzyıllar öncesinde, insanların bu olağanüstü yeri neden seçtiklerini birden anlar ve İstanbul´un "dünyanın merkezindeki" şehir olduğunu hissedersiniz.

Detaylar...
Kapadokya

Doğanın muhteşem oluşumlarının bulunduğu, tarihi M.Ö. 3 bin yılına uzanan, Orta Anadolu ve dünya mirası olan bir bölge: Kapadokya.

Tarih ile doğanın kucaklaştığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bu müthiş coğrafya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin sonucu oluşan yumuşak tabakaların milyonlarca yıl süren rüzgâr ve yağmur aşındırmalarıyla ortaya çıkmıştır.

Detaylar...
Antalya

Tarihi M.Ö. 133 yılına kadar dayanan, kentin kurucusu Attalos’un ismiyle anılan ve “Attalos Yurdu” anlamına gelen; Toros dağlarının eteklerinde sükûnetle yaşayan, tarihi eserleriyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de göz dolduran bir şehir: Antalya.

Dört mevsimde de keyifle ziyaret edilebilen Antalya, özellikle yaz turizminin vazgeçilmez şehri. Birbirinden güzel plajları ile göz kamaştıran bu “mavi” kent, Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip illerinden biri olma özelliğinde.

Detaylar...
Nemrut

Dünyanın 8. harikası olan, Doğu Toros sıradağları üzerinde bulunan, Kommagene Krallığı’na ait en değerli eserlerin bulunduğu, muhteşem bir ören yeri: Nemrut.

Arsameia antik yolu üzerinde bulunan Nemrut,  2206 metre yükseklikte, Fırat Nehri geçitlerine ve ovalara hâkim bir konumdadır.

Detaylar...
Efes

İzmir’in ve Türkiye’nin en önemli bölgelerinden, eski çağların en ünlü Yunan antik kenti, kuruluşu M.Ö.  6 bine kadar dayanan bir miras: Efes
Bugün İzmir’in Selçuk ilçesi yakınlarında bulunan Efes Antik Kenti, Küçük Menderes Nehri körfezinde, Cilalı Taş devrinde kurulmuştur.

Detaylar...
Uzungöl

Doğu Karadeniz’in en güzel kentlerinden biri olan Trabzon’da bulunan, yemyeşil doğasıyla bir vadi içinde dingin sularıyla istirahat eden bir yer: Uzungöl.
Türkiye’nin en uç bölgelerinden birinde bulunan Uzungöl, yüksek dağlarla çevrilidir ve tertemiz havasıyla oksijenin en saf haliyle tanışmanızı sağlar.

Detaylar...
Copyright © 2024 trust.com.tr
Trust Rent A Car (Güven Sayım) kuruluşudur.