<1---->
üst menü
  • Youtube
16 Haziran 2024 Pazar 04:29

İstanbul

Bir taraftan Asya’yı, diğer taraftan Avrupa’yı kucaklayan, geçmişten bugüne önemini ve değerini korumuş bir dünya merkezi: İstanbul.

Tarihi Yarımada’sıyla, pek çok doğal ve tarihi güzelliğiyle geçmişten günümüze birçok medeniyete başkentlik etmiş, dünyanın dört bir yanından insanlarla birlikte yaşayan eşsiz bir kent. Tarihi 300 bin yıl öncesine kadar uzanan bu köklü şehir, birçok uygarlık ve kültürün birleştiği bir mozaik oluşturuyor.

Binlerce yıllık miras ve eserleri, girdiğiniz her kapıda, döndüğünüz her köşede görmeniz mümkün. İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna, 39 ilçesinin her birinde farklı güzellikleri yakalamak ise an meselesi.

Kapalı Çarşı’dan başlayacağınız bir yolculuk, sizi ışıltılı ve keyifli dünyasıyla büyülerken, Ayasofya’da karşılaşacağınız huzur ve güven duygusu sizi sımsıkı saracak. Boğaz’ın incisi Ortaköy’den yapacağınız bir tur ise size tadına doyulmaz manzaralar eşliğinde deniz sefası yaşatacak.

Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Marmara Denizi ve tam ortasından tüm ihtişamıyla geçen İstanbul Boğazı’yla size tadına doyulmaz anlar yaşatacak olan şehir, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin birleşiminden oluşan bir iklime sahip. Yazları sıcak ve nemli olan İstanbul, kışları soğuk ve kar yağışlı günlerle sizi karşılayabilir.

Gün doğumuyla aydınlanan şehirde, kanat çırpan martıları Eminönü’nden seyre dalarken, hafifçe sallanan tekneler size eşlik edecek. İlk ışıkların denize düşmesiyle parıldayan balıklar, misinalarla oynarken, kentin eşsiz kokusuna karşı koyamayacaksınız.

Güneş batmaya yakınken, şehri bir tablo gibi aydınlatır. Cami siluetleri Tarihi Yarımada üzerinde birer mum gibi şehri selamlar ve bir yanda güneş, bir yanda ay, birbirlerine göz kırparken gün geceye döner. İşte bu anlarda kendinizi medeniyetler beşiğinde bir sultan gibi hissedeceksiniz.

Her milletten insanla karşılaşabileceğiniz, kültürlerin uyum içinde bir araya geldiği, iki kıtanın köprüsü bu benzersiz şehir, size bambaşka duygular tattıracak.

İstanbul’da yaşanacak ve paylaşacak çok şey var. Peki, siz bunları keşfetmeye hazır mısınız?

Copyright © 2024 trust.com.tr
Trust Rent A Car (Güven Sayım) kuruluşudur.